30 Days of Night

1. prosince 2007 v 16:00 | Digi |  Recenze
Recenze k filmu 30 dní dlouhá noc.

Jestli máte rádi horory, upíry a Joshe Hartnetta, tak jste jistě už slyšeli o filmu 30 dní dlouhá noc (30 Days of Night).
Stručný popis filmu najdete zde.
3x plus:
1) Skvělé vizuální zpracování. Ty krvavý scény... U mě je velký plus i to, že film je podle komixu... Dokonce mi to párkrát připomnělo i mojí oblíbenou "Třístovku".
2) Dlouho jsem přemýšlela, co mě na tom filmu vlastně tak děsilo. Konečně jsem na to přišla. Pořád v sobě máte takový očekávání. Film plyne takovým pozvolným tempem. Není to v podstatě nijak moc akční. Prostě skupinka lidí snažící se přežít. Skupinka lidí, která má neuvěřitelný strach. A ten jejich strach se mi nějak dostal pod kůži.
3) Pár nezapomenutelných scén? Kamarádka mi jednou říkala, že jí horory nevadí, pokud tam nejsou zombie. A co je pro ní ještě horší než zombie? Zombi-děti. Scéna, kdy Jake (konečně jsem si vzpomněla odkud toho herce znám) usekne hlavu malý upíří holčičce je... brrrr. Nebo když se Eben a Stella dostanou do bytu rodiny svýho přítele a najdou tam otce rodiny, který sám zavraždil manželku a svoje dvě dcery jenom proto, aby jim upíři neublížili... To bylo ještě silnější kafe než celí upíři.
3x mínus:
1) Někomu možná pozvolnost, kterou děj filmu plyne, nebude vyhovovat. Mě osobně osobně to přišlo hodně hraný na psychiku, takže jestli má někdo rád hru na šokovanou, asi tenhle film není ta nejlepší volba (i když jsem si málem třikrát překousla jazyk a jednou se málem utopila - nevyplácí se pít, když je ve filmu moc velký ticho a něco se čeká).
2) Mám jeden problém. Ve všem hledám klišé. Ani tady se tomu nevyhnu. Jak myslíte, že to dopadne s rozcházejícími se maželi Stellou a Ebenem? Nemusím vás nijak napít. Usmířej se. Ale jak dlouho jim to vydrží, když smrt číhá na každým kroku... :)? Na druhou stranu, pokud v sobě máte alespoň tolik melancholismu jako já, přistihnete se, že jim to budete přát.
3) Jak už jsem zmínila v bodu jedna, není dobrý nápad u tohoto filmu požívat jakékoli tekutiny a nedoporučuje se ani strava. No, pokud na to půjdete do kina, tak prostě - bacha na popcorn... (viz. první scéna v traileru)
Premiere mě donutila podívat se na to. Premiere dala pět hvězdiček. Premiere mě nutí souhlasit...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vladinek Vladinek | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 7:25 | Reagovat

Super, tenhle blog je celkem zajímavej. Jdu ještě něco počíst....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.