Bratrstvo neohrožených - 5.díl - Křižovatky

22. června 2006 v 21:46 | Digi |  ~~~ Bratrstvo neohrožených ~~~
Winters se díky perfektně provedené operaci stává majorem a velí tak třem jednotkám. S touto administrativní funkcí je ale nespokojený. Přichází zpráva o německé ofenzivě v Ardenách.

17.října 1944, Schoonderlogt, Holandsko
Nixon a Winters jsou povoláni na pluk, kde se dozvídají, že Britové přišli při akci Market Garden o 8000 mužů. Nixon má za úkol spolu s Éčkem Brity osvobodit. Celé akci Pegasus bude velet Moose Heyliger. Po Wintersovi se chce zpráva z bojové akce roty E z 5.října.
5.říjen 1944
Skok v čase. Rota tráví večer na statku a jak říká Talbert: "Nováčci vysvětlují nováčkům, jak to na frontě chodí." O chvíli později přinesou zraněného Alleyho. První družstvo jde prozkoumat situaci. Plíží se po silnici, když v tom uslyší střelbu Němců. Winters to jde prozkoumat. Po chvíli si zavolá zbytek kluků k sobě a postřílí pár Němců. Jenže hodně jich zůstalo za hrází a tak jsou Spojenci nuceni ustoupit. Winters potřebuje posily z prvního praporu a kulometný družstvo. Ráno začíná plánovat akci. Přepadnou Němce ze zadu a začnou střílet. Některé zabijí, jiné zajmou. Po akci jde Winters k Liebgottovi, který střílí do ležících Němců a pošle ho se zajatci na velitelství, ale ještě předtím mu sebere náboje a nechá mu jenom jeden, s tím, že pokud jednoho zabije se rozutečou. Na konci dne mají dvaadvacet raněných a jednoho mrtvého - Dukemana, za to ale dostali celé dvě roty SS. Mezitím jiná německá jednotka zaútočila na spojenecké velitelství a zabila velitele praporu. Tím se teď stává Winters. Rotu E přebírá Moose Heyliger.
17.října 1944
Winters dopsal zprávu o akci a přichází Nixon s Heylingerem a připravují se na nadcházející akci Pegasus. Rota E osvobozuje Rudé ďábli bez větších problémů.

31.října 1944, Driel, Holandsko
Heylinger a Winters se večer procházejí, když v tom jeden americký voják Heylingra omylem postřelí. Éčko tak ztrácí dalšího velitele.
10.prosinec 1944, Mourmelon-le-Grand, Francie
Rota E je na 65% stavu a většina jsou nováčci. Včetně nového velitele poručíka Dikea. Když se o tom Winters, Nixon a Welsh baví přichází za nimi Bill Guarnere, který zdrhnul ze špitálu. Nixon předává Wintersovi propustku do Paříže na dva dny. Winterse provází vzpomínky na Éčko a je (aspoň mi to tak připadá) v Paříži ztracený. Když se vrací, zrovna kluci sledují nějakej film (mě osobně dostává Luzovo: "Máte penny?"). Potkává Bucka Comptona, který se vrátil z nemocnice, ale už není to, co býval. Pak tam vtrhne Dike a všem oznámí, že části 1. a 6. tankové divize překonaly Ardenský les a teď se dostaly i přes 28. pěší a část 4. Důstojníci se mají hlásit na štábech a všechny propustky se ruší. Dike si stěžuje, že se Strayer nevrátil, ale Winters ho usadí, že má větší malér, protože jeho muži jdou do akce bez oblečení a s trochou munice. Začíná přesun do Bastogne. Tady naráží na zástup vyčerpaných vojáků stahujících se z oblasti. Berou si od nich zbytek jejich munice. Jeden z nich je informuje, že se blíží Němci, kteří mají Tigery, Pantery, samochodný děla, štuky a pěchotu, která se právě blíží. Vypadá to na obklíčení. Bastogne, ale musí udržet, protože je to strategicky důležité místo, a tak jim nezbývá nic jiného než bojovat.

DVD recenze: Winters řídí u Dutch dike nebezpečnou akci, která skončí velkým vítězstvím, za něž je povýšen na výkonného důstojníka praporu. Winters, nespokojený s touto novou, převážně administrativní funkcí, se musí starat o vedení tří jednotek, kterým nyní velí. Po víkendu prožitém v Paříži dochází zpráva o hromadném útoku Osy v Ardenách, hrozícím prolomit linie Spojenců. Jednotka Easy Co. Odjíždí, aby udržela linii fronty, špatně vybavená pro mrazivě chladné počasí a předpokládanou zákopovou bitvu.

válečný - 70 minut - barevný - 2002

Damian Lewis, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Matthew Settle, Rick Warden, Neal McDonough, Scott Grimes, Eion Bailey, Frank John Hughes, Rick Gomez, James Madio, Kirk Acevedo, Michael Cudlitz, Dexter Fletcher, Robin Laing, Shane Tylor, Ross McCall...


Hlášky z dílu Crossroads.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 boy boy | Web | 2. června 2007 v 14:16 | Reagovat

kolik ti je nechceš se spřátelit já docela jo ty máš ráda válečný filmy ze 2.světový ??? dyžtak napiš mám tam 3 videa ze 2.světový

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.