Bratrstvo neohrožených- 4.díl - Nováčci

4. června 2006 v 19:02 | Digi |  ~~~ Bratrstvo neohrožených ~~~
Rota E utrpěla těžké ztráty, z toho důvodu se doplňují stavy novými rekruty. Ti s posvátnou úctou vzhlíží k veteránům z Normandie, kteří se jim straní...

13.září 1944, Aldbourne, Anglie
Rota E je doplněna nováčky, které veteráni z Normandie moc neberou. Smokey všem oznámí, že se z Liptona stal nový starší seržant roty E. Ten jim ale místo proslovu oznámí, že zase vyrážejí do boje. Winters všem popisuje obsah operace Market Garden, kde by měla být rota E zapojena víc do akce než v Normandii. Podle plánu mají vojáci přistát hluboko v Holandsku. Cílem Spojenců je obsadit silnici mezi Eindhovenem a Arnhemem, aby dvě britské obrněné divize mohly postoupit. Jejich úkolem bude obsadit Eindhoven a počkat tam na tanky. Akci velí Britové, protože je to osobní plán Montgomeryho. Kdyby akce vyšla, překročili by tanky Rýn do Německa a válka by do Vánoc skončila. Když se připravují na akci, potkají starého známého velitele Sobela, který se stal novým velitelem zásobovacího pluku. S ním přijíždí i Popey, který zdrhnul ze špitálu aby ho nešoupli k jiný jednotce.
17.září 1944, Holandsko
Nastal den seskoku nad Holandskem. Někteří nováčci situaci moc nezvládají.

Eindhoven, Holandsko
Rota E se dostává do Eindhovenu, kde je místní vřele vítají. Vojáci se tu setkávají s tvrdým zacházením žen, které spaly s Němci (ostříhané vlasy, na čele namalované hákové kříže…). Taky potkávají odbojáře, kteří jim jsou ochotni pomoct. Winters posílá průzkum na kraj města kdyby se zdrželi. Ráno se vojáci vydávaji do Neuevenu. Poručíka Brewera zasáhne snajpr. Miller si všimne nepřátelského tanku a všichni se kryjou. Doktora, který šel poručíkovi pomoct postřelí taky. Vojáci se běží schovat na blízký statek. Martin jde oznámit posádce tanku, že na ně číhá německej tiger. Ty ale nesmí ničit nemovitosti a tak ho nemůžou zneškodnit. Jeden spojeneckej tank to odnese. Všichni co byli v úkrytu na rohu začnou utíkat. Mezi nimi i seržant "Bull" Randleman. Ten skončí v příkopu a za ním jede zničený tank, aby ho nepřátelé neviděli plazí se o život pryč. Všichni si jsou vědomi podceněné situace a začínají se stahovat. Jednoho nováčka, Millera, zabijou. Bucka Comptona postřelej (kam jinam než do prdele). Lipton sděluje Wintersovi výsledky: čtyři mrtví, jedenáct raněných a Bull nezvěstný. Ten se skrývá před Němci v kanále. A v noci se přesouvá na statek. Tady na něj narazí majitel s manželkou. Pokouší se mu vytáhnou střepinu ze zad, když v tom je objeví německý voják a začne se s Bullem prát a ten ho zabije. Mezitím se jeho kamarádi připravují jít mu na pomoc. Němci opustili Neueven a Randleman se vydává zpátky k rotě. Cestou narazí na mrtvolu Millera, vezme mu známky a v tu chvíli přijíždí vojenský džíp a bere ho k Éčku. Na silnici potkávají tu partu kluků, co ho šla hledat a všichni jsou rádi, že ho vidí. Jen co se vrátí, znovu vyrážejí do akce. Spojenci tentokrát museli ustoupit a jejich plán na ukončení války do Vánoc se nezdařil.

DVD recenze: V důsledku těžkých ztrát se k jednotce Easy Co. Připojuje skupina nových parašutistů - náhradníků a to v době příprav hromadného seskoku do Němci okupovaného Holandska za účelem operace Market-Garden. Přestože Easy Co. a skupina britských tanků nenarazily v Eidhovenu na odpor, byly odraženy z nedalekého města německou přesilou a utrpěly při ústupu velké ztráty. Spojenecký plán na invazi do Německa přes Holandsko a ukončení války do Vánoc selhal.

válečný - 70 minut - barevný - 2002

Damian Lewis, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Matthew Settle, Rick Warden, Neal McDonough, Scott Grimes, Eion Bailey, Frank John Hughes, Rick Gomez, James Madio, Kirk Acevedo, Michael Cudlitz, Dexter Fletcher, Robin Laing, Shane Tylor, Ross McCall...


Hlášky z dílu Replacements.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.