Bratrstvo neohrožených - 2. díl - Den všech dnů

26. května 2006 v 17:28 | Digi |  ~~~ Bratrstvo neohrožených ~~~
Easy Company se poprvé dostává do boje. Přímo v Normandii a v znevýhodněné situaci, která vznikla díky nepřesnému výsadku. Winters se stává velitelem roty a provádí útok na německou baterii.

Mezi letadly nesoucí parašutysty připravené k výsadku nad Normandií začnou vybuchovat rány z protiletadlových děl. Piloti začnou rozsvěcovat červená světla, signaliźující povel připravení k seskoku, dřív než bylo původně v plánu. Letadlo poručíka Meehana bylo zasaženo a posádka nestihla vyskočit. Ve vzduchu se nyní vznášejí stovky padáků. Vojáci v letadle poručíka Winterse dostávají zelenou a vyskakují.
Ihned co Winters vyskočí ztratí svůj bágl. Nedaleko od něj přistane další voják. Winters k němu doběhne a zjišťuje, že se jmenuje Hall a je z roty A. Společně jdou kus cesty než narazí na dva kluky z 82. divize a Malarkeyho, Guarnerea, Liptona, Toye a Wynna. Společně dorazí na statek, kde zatím byla založena základna a potkávají se s pár dalšíma klukama z Éčka. Winters se ptá Bucka Compotona, jaká je situace. Ten mu říká, že o devadesáti procentech mužstva se ještě nic neví a poručíka Meehana nikdo neviděl (pochopitelně, protože je mrtvý) a taky nezapomene dodat, že jestli se neobjeví vypadá to, že Winters převezme velení.
Malarkey, který potkal jednoho Němce z Eugena v Oregonu a dal se sním do řeči, jde za ostatními, když v tom uslyší střelbu. Je mu jasné, že všichni zajatí Němci jsou mrtví a podezření okamžitě padá na poručíka Spierse. Winterse si zavolá major Strayer a chce po něm aby spolu s pár klukama z Éčka zneškodnili německou baterii, která jim působí ztráty na pláži Utah.
Winters akci provede perfektně. Podaří se mu baterii zničit a získat nějaké německé mapy. Přijde ale o Halla a je z toho celkem špatnej. Poté podává hlášení a potkává Nixona. Za soumraku obsadil 2. prapor Sainte-Marie-du-Mont a části čtvrté divize začaly dopravovat mužstvo a materiál do vnitrozemí. Většina 101. výsadkové, včetně roty E byla rozptýlena po celé Normandii a úspěch invaze stále nebyl jistý. Vojáci měli hodinu na jídlo a odpočinek, potom se museli vydat na jih obsadit město Culoville.

DVD recenze: Dne 6. června 1944 v Den D přelétávají letadla s tisíci parašutisty kanál La Manche do Francie, kde se dostávají do těžké palby. Nikdo z mužů nepřistane tam, kde to předpokládal a mnoho z nich přijde při seskoku o své zbraně a zásoby. Winters se spojí s jednotlivými vojáky a ti se pak snaží najít své jednotky. Později je Winters vybrán, aby vedl útok na opevněné německé dělostřelecké postavení; akce je úspěšná, ale Winters působící nyní jako velitel jednotky ztrácí svého prvního muže.

válečný - 70 minut - barevný - 2002

Damian Lewis, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Matthew Settle, Rick Warden, Neal McDonough, Scott Grimes, Eion Bailey, Frank John Hughes, Rick Gomez, James Madio, Kirk Acevedo, Michael Cudlitz, Dexter Fletcher, Robin Laing, Shane Tylor, Ross McCall...


Hlášky z dílu Day of days.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.